Image default

Lazer Epilasyon Yaptırmanın 7 Faydası

Ağda, cımbız ve tıraş gibi geleneksel yöntemlerle epilasyon zaman alıcıdır ve geçici bir çözüm sunar. Bazı günler veya haftalar boyunca tüysüz bir cildin tadını zar zor çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler yaralar, kırmızı şişlikler, çentikler ve batık kıllar gibi aşırı derecede rahatsız edici, cilt problemlerine neden olabilir. Güzellik endüstrisindeki teknolojik ilerleme, istenmeyen tüyleri azaltmak için lazer tedavisinin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bu sadece can sıkıcı cilt problemlerini ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda kalıcı tüy azalmasına da yardımcı olur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon tedavisi, yoğunlaştırılmış ışık huzmeleri (lazer ışığı) yardımıyla vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri yok eder. Bu ışınlar, kılların büyüdüğü kıl köklerine yansıtılır. Folikül içindeki pigment, lazer ışığını emer ve kıl folikülünü yok eden ısıya dönüştürür.

Lazer Epilasyonnun Faydaları Nelerdir?

1. Lazer epilasyon işlemleri istenmeyen tüylerden kurtulmada başarılı bir tekniktir ve etkinliği ve rahatlığı nedeniyle günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. İstenmeyen tüy büyümesinin yaşandığı vücudunuzun her yerinde yapılabilir. İşte lazer epilasyonun diğer faydaları:

2. İnsanların lazer epilasyon ile ilgili en büyük korkusu, işlem sırasında oluşabilecek yan etkilerin sayısıdır. Çok kesin olmak gerekirse, bu teknoloji 20 yıldan fazla bir süredir denenmiş ve test edilmiş olup, hafif kızarıklık ve tahriş gibi uzun sürmeyen minimum miktarda yan etki gösterebilmektedir.

3. Lazer epilasyon uygulamaları ilk başta maliyetli olabilir ama geleneksel yöntemlere göre tek seferlik bir yatırımdır. Çünkü bu yolculukta düzenli olarak ağda tedavisi, krem, jilet veya diğer Epilasyon prosedürlerine para harcamak zorunda değilsiniz. Aslında, uzun vadede hem ağda hem de tıraş için harcayacağınız zamandan da tasarruf edeceksiniz.

4. Lazerler teknik olarak son teknolojik donanımlarıyla süper kullanışlı ve hızlıdır; birden fazla kılı saniyeler içinde silebilirler. Bir lazer, her saniye yaklaşık dörtte biri büyüklüğündeki bir bölgeden tüyleri çıkarabilir. Dudak üstü gibi daha küçük alanlar bir dakikadan az sürebilirken, sırt veya bacak gibi daha geniş alanlar daha uzun sürebilmektedir.

5. Ağda veya tıraş sırasında, sadece üst yüzeydeki kılları keseriz, bu da ağrılı batık kıllara neden olur. Ancak lazer teknolojisi, tüyleri doğrudan folikülden, yani kılın çıktığı noktadan alır. Bu, kıl dönmesi ihtimalinin %0 olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda hassas cilde sahip olanlar ve cilt tahrişine yatkın olanlar için en iyi seçenektir.

6. Geleneksel tüy alma yöntemleri cildimizi pürüzlü hale getirirken lazerle yapılan tüy azaltma uygulamaları cildinizi yumuşak ve ipeksi yapar. Ayrıca cildin görünümünü iyileştirir ve kas tonunuzu geliştirir. Ayrıca lazer tedavisi kokuya neden olan bakterilerin genellikle tutunduğu köklerdeki folikülü yok ettiği için vücut kokusunda da azalma sağlar.

Related posts

Cilt Lekeleri Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir?

[email protected]

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri ve Çözümleri

[email protected]

Sağlıklı ve Nemli Cilt: Uraw Phantel Krem Nedir?

[email protected]

Yorum Yap